Obecność szarego, zielonego lub szaro-zielonego nalotu, mchu, wykwitów wapiennych głównie na północnych i zachodnich częściach dachu spowodowana jest wilgocią. Nie ma też większego znaczenia, czy jest to pionowa ściana, czy pozioma płaszczyzna.

Duży wpływ na to ma:

 • bliskość skupisk zieleni;
 • sąsiedztwo zbiorników wodnych;
 • zacienienie fasady;
 • promienie słoneczne nie osuszają elewacji;
 • duża liczba dni deszczowych;

Niewielki nalot można próbować wyczyścić wodą z dodatkiem detergentu, szorując powierzchnię miękką szczotką. Samo mycie jednak nie wystarczy, ponieważ usunie tylko zewnętrzny nalot. Na pierwszy rzut oka powierzchnia będzie wyglądać na czystą, ale bardzo głęboko wrośnięte grzybnie lub korzenie, wcześniej czy później dadzą o sobie znać. By skutecznie się ich pozbyć, trzeba zastosować środki chemiczne.

Uwaga! Należy pamiętać, że środki grzybo- i glonobójcze są silnymi chemikaliami, dlatego podczas ich nakładania należy zachować szczególną ostrożność.

Technika czyszczenia dachu.
Oprysk dachu agregatem hydrodynamicznym środkami powodującymi „uśmiercenie” mchów, grzybów, alg itp. które zmienią kolor na szaro –czarny. Wtedy można przystąpić do następnego etapu jakim jest czyszczenie wysokociśnieniowe. Po prawidłowym oczyszczeniu w przypadku dachówki właściwe jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu który wzmocni strukturę dachówki. Jeżeli dachówka nie ma jednolitej barwy wskazane jest jej malowanie. Następnym etapem jest aplikacja środków chemicznych zabezpieczających przed ponownym pojawieniem się mchów, grzybów, alg itp Skuteczność działania preparatów przeciw grzybiczych wacha się na od 2 do 3 lat. W połączeniu z produktami do impregnacji ochronnej działanie przedłużone zostaje do około 5 lat.

Dachy, tak jak inne użytkowane powierzchnie, wymagają ochrony. Cyklicznie należy ich konserwować, by uniknąć dużych kosztów związanych z wymianą pokrycia dachu.

Darmowa Próba
W przypadku czyszczenia dachów istnieje możliwość wykonania darmowej próby na silnie zanieczyszczonym fragmencie dachu. (Próba jest wykonywana bez opłaty w przypadku zlecenia wykonania usługi)

Cena usługi, renowacji pokrycia dachowego.
Każdy dach jest inny. Renowacja czy malowanie jest zadaniem indywidualnym dla danego dachu. Związane jest to z technologiami jakie wcześniej zostały zastosowane, rodzajem użytego materiału, powierzchni, czy ilości uszkodzeń pokrycia dachu. W związku z tym określenie kosztów jest indywidualne dla każdego dachu. Ceny zaczynają się od 20 zł netto za m2 . W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 502-366-165 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje które nam pomogą przy wycenie : miejsce realizacji, powierzchnia dachu, rodzaj pokrycia wraz z wysokościami trapezu lub fali jeżeli występuje, prosimy również jeżeli to możliwe o przesłanie zdjęć.

W jaki sposób pracujemy
Do takich zadań stosujemy techniki alpinistyczne. Używamy wyłącznie atestowanego sprzętu ochrony osobistej oraz wspinaczkowego marek: Petzl, Mammut, Sinding Rock, Camp, Beal, Soll,. Wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania do pracy na wysokości, oraz niezbędne szkolenia.

Do prac używamy :

 • myjek wysokociśnieniowych firmy KARCHER seria PROFESSIONAL + akcesoria, lance, pianownice, przedłużacze węży itp,
 • agregatów malarskich TITAN
 • podstawowy TITAN 850 e, możliwość podawania farby na odległość do 90 m,
 • zaginarki dekarskie z nożami krążkowymi, wulsztangi, drabiny aluminiowe, dachcęgi, lutownice spawarki itp,
 • elektronarzędzia elektryczne, akumulatorowe, spalinowe firm Bosch Hammer, Hilti, Makita,
 • posiadamy niezbędne środki transportu

 

 

Darmowy katalog stron katalog stron Po Godzinach Net