MALOWANIE DACHÓW

Najtrwalsze pokrycia z blachy dachowej po kilkunastu latach wymagają renowacji. Narażone są na działanie czynników atmosferycznych. By spełniały zadanie  wiele lat, powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Poddawane są ciągle promieniowaniu słonecznemu, zmianom temperatury od latem +60°C, do zimą -30°C, opady atmosferycznym,  kwaśnym deszczom. Szczególnie wrażliwe na działanie tych czynników są blachy. Pod wpływem temperatury wydłużają się i kurczą. Na powierzchni powstają drobne pęknięcia, które z biegiem czasu korodują. Drogie materiały na dach blachy miedziane oraz cynkowo-tytanowe  pokrywając się patyną która zabezpiecza je przed takimi zjawiskami. Mniejszą trwałość mają cenowo atrakcyjne blachy ze stali i aluminium. O ich odporności na korozję decydują powłoki, które jednocześnie nadają kolor. Każdy, kto zdecyduje się na takie pokrycie, powinien być świadomy, że nie wszystkie powłoki są tak samo odporne na korozję i blaknięcie. Niewykluczone, że po pewnym czasie blachy takie trzeba będzie odnowić.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO MALOWANIA

Przygotowanie powierzchni dachu do malowania ma zasadniczy na trwałość pokryć antykorozyjnych. Trwałość antykorozyjnego pokrycia wzrasta w miarę zwiększenia stopnia czystości, do jakiego doprowadza się powierzchnię dachu obiektu przed malowaniem. Nawet najlepsze farby o najwyższej jakości mogą nie spełnić swego zadania ochronnego w przypadku ich nałożenia na nieodpowiednio przygotowane podłoże. Podstawowe etapy przygotowania powierzchni dachu do malowania to:

1.Mycie i czyszczenie dachu .

Polega na mechanicznym myciu roztworami ze specjalnymi detergentami do tego przeznaczonymi  i urządzeniami wysokociśnieniowymi . Etap ten ma na celu usunięcie pyłów, zatłuszczeń, związków chemicznych, słabo przyczepnych warstw starej farby  itp. Jest to bardzo ważny element bo usuwa zanieczyszczenia pogarszające przyczepność powłok malarskich do podłoża.

2. Korozja i naprawa, kontrola przyczepności starych powłok.

Etap ten polega na usuwaniu ognisk korozji, mechanicznie lub za pomocą specjalnych  środków chemicznych oraz ewentualnych napraw dachu.

Kontrola przyczepności starych powłok jest to bardzo ważna czynność.

Badanie przyczepności powłoki wykonuje sie wg PN-EN ISO 2409, metodą siatki nacięć.

3. Odtłuszczanie.

Polega na chemicznym odtłuszczeniu powierzchni dachu.

4. Malowanie

Etap ten  polega na nakładaniu szczelnych warstw lakieru technikami klasycznymi  lub za pomocą natrysku hydrodynamicznego.

Cena malowania, renowacji pokrycia dachowego.

Każdy dach jest inny. Renowacja czy malowanie jest  zadaniem indywidualnym dla danego dachu.  Związane jest to z  technologiami jakie wcześniej zostały zastosowane, rodzajem użytej blachy, powierzchni, czy ilości korozji lub uszkodzeń pokrycia dachu. W związku z tym określenie kosztów jest  indywidualne dla każdego dachu.  Ceny zaczynają się od 20 zł netto za m2 . W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 502-366-165 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje które nam pomogą przy wycenie : miejsce realizacji, powierzchnia dachu, rodzaj pokrycia wraz z wysokościami trapezu lub fali jeżeli występuje, prosimy również jeżeli to możliwe o przesłanie zdjęć

W jaki sposób pracujemy

Do takich zadań stosujemy techniki alpinistyczne, Używamy wyłącznie atestowanego sprzętu ochrony osobistej oraz wspinaczkowego marek: Petzl, Mammut, Sinding Rock, Camp, Beal, Soll,. Wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania do pracy na wysokości, oraz niezbędne szkolenia.

Do prac używamy :

- myjek wysokociśnieniowych firmy KARCHER seria PROFESSIONAL  + akcesoria, lance, pianownice, przedłużacze węży itp,

- agregatów malarskich TITAN - podstawowy TITAN 850 e, możliwość podawania farby na odległość do 90 m,

- zaginarki dekarskie z nożami krążkowymi, wulsztangi, drabiny aluminiowe, dachcęgi, lutownice spawarki itp,

- elektronarzędzia elektryczne, akumulatorowe, spalinowe firm Bosch Hammer, Hilti, Makita,

- posiadamy niezbędne środki transportu

Darmowy katalog stron katalog stron Po Godzinach Net